Kategoritë

Prodhuesit

Produktet që keni parë

Shell Helix Ultra 5W-40 (1L)

Porosite direkt ne Whatsapp duke klikuar ketu

Vaj motori

600037077

I disponueshëm

Vaj motori full sintetik Shell Helix Ultra 5W-40

Për motorët me benzinë, gas & naftë, biodiesel dhe mishel benzinë/etanol.

Specifikimet, Miratimet & Rekomandimet:

API SN/CF

ACEA A3/B3, A3/B4

MB 229.5, 226.5

VW 502.00/505.00

BMW LL-01

Porsche A40

Renault RN0700, RN0710

PSA B71 2296

Ferrari

Fiat 9.55535-Z2, 9.55535-GH2

Chrysler MS-10725, MS-12991

(shih më poshtë...)

Më shumë detaje

1,300 LEK

Cmim i reduktuar!

-13.33%

1,500 LEK

Shto Hiqe

Vaj motori full sintetik Shell Helix Ultra 5W-40

Për motorët me benzinë, gas & naftë, biodiesel dhe mishel benzinë/etanol.

Specifikimet, Miratimet & Rekomandimet:

API SN/CF

ACEA A3/B3, A3/B4

MB 229.5, 226.5

VW 502.00/505.00

BMW LL-01

Porsche A40

Renault RN0700, RN0710

PSA B71 2296

Ferrari

Fiat 9.55535-Z2, 9.55535-GH2

Chrysler MS-10725, MS-12991

I përshtatshëm për motorët e benzinës me injeksion të drejtpërdrejtë dhe katalizatorët katalitikë.

I pari vaj motori sintetik projektuar nga gazi natyror.

Mbrojtje absolute ndaj llumit – Asnjë vaj tjetër nuk mund ta mbajë motorin më të pastër.

Viskozitet & fërkim i ulët, qarkullim i shpejtë i vajit – Eficensë e lartë, redukton konsumin e karburantit.

Performancë e jashtëzakonshme në temperaturë të ulët – Fluks më i shpejtë i ajrit për një ndezje të shpejtë dhe ngrohje të shpejtë të motorit.

Rezistencë e lartë – Ruan viskozitetin dhe qëndron në të njëjtat parametra deri në intervalin e rradhës së ndërrimit të vajit.

Teknologji PurePlus – Lejon produktin të sigurojë nivelet më të larta të pastrimit dhe mbrojtjes.

Stabilitet afatgjatë ndaj oksidimit – Deri në 30% më shumë mbrojtje krahasuar me vajrat e tjerë full sintetik.

Paketimi: 1 Liter

Asnjë koment aktualisht.

Shkruaj përshtypjen tënde

Shell Helix Ultra 5W-40 (1L)

Shell Helix Ultra 5W-40 (1L)

Vaj motori full sintetik Shell Helix Ultra 5W-40

Për motorët me benzinë, gas & naftë, biodiesel dhe mishel benzinë/etanol.

Specifikimet, Miratimet & Rekomandimet:

API SN/CF

ACEA A3/B3, A3/B4

MB 229.5, 226.5

VW 502.00/505.00

BMW LL-01

Porsche A40

Renault RN0700, RN0710

PSA B71 2296

Ferrari

Fiat 9.55535-Z2, 9.55535-GH2

Chrysler MS-10725, MS-12991

(shih më poshtë...)

Shkruaj përshtypjen tënde

30 produkte të tjera në të njëjtën kategori: